На Житомирщині підприємство намагалося вилучити 7,5 га землі лісового фонду

На Житомирщині підприємство намагалося вилучити 7,5 га землі лісового фонду

На Житомирщині підприємство намагалося вилучити 7,5 га землі лісового фонду

Сьогодні, 16:50

За апеляційною скаргою Житомирської обласної прокуратури Північно-західним апеляційним господарським судом припинено незаконну спробу вилучення 7,5 га земель лісогосподарського призначення з користування державного підприємства.

Про це інформує Житомирська обласна прокуратура.

Йдеться про те, що приватне товариство, придбавши у 2009 році базу відпочинку «Перлина Заріччя», розташовану на ділянці площею 7,5 га, що на території Зарічанської сільської ради Житомирського району, почало претендувати на вилучення цієї ділянки з державного користування у судовому порядку.

Однак прокуратурою встановлено, що зазначена ділянка є частиною земельної ділянки загальною площею 491 га та перебуває у постійному користуванні ДП Івано-Франківського ліспромкомбінату Міноборони України (Шепетівський військовий лісгосп), на яку видано державний акт на підставі розпорядження Житомирської райдержадміністрації ще у 2005 році.

Відтак прокуратурою подано апеляцію на рішення Господарського суду Житомирської області щодо визнання недійсним зазначеного розпорядження у частині, що стосується земельної ділянки лісогосподарського призначення площею 7,5 га.

Позиція прокуратури, крім іншого, ґрунтувалася на тому, що визнання судом недійсним розпорядження порушує визначений законодавством порядок вилучення земель лісового фонду із постійного користування, рішення про вилучення яких приймає Кабінет Міністрів України.

  Назад в прошлое: левый берег Тетерева в Житомире. ФОТО

Після неодноразового перегляду справи судами різних інстанцій постановою Північно-західного апеляційного господарського суду апеляційна скарга прокуратури задоволена, рішення господарського суду Житомирської області скасовано, а земля лісового фонду залишена у користуванні державного підприємства.