Скандал на Новогуйвинщині: «слугам» політичні амбіції дорожчі за життя людей?

Скандал на Новогуйвинщині: «слугам» політичні амбіції дорожчі за життя людей?

Скандал на Новогуйвинщині: «слугам» політичні амбіції дорожчі за життя людей?

Сьогодні, 11:14

Нещодавно Житомирщину сколихнув потужний скандал. 16 червня мала відбутись чергова сесія Новогуйвинської селищної ради, але не відбулася через відсутність половини депутатів.

Нещодавно помер голова Новогуйвинської територіальної громади Сергій Крутій. Представники правлячої партії «Слуга народу» у Новогуйвинській селищній раді, обділені владними посадами, вочевидь захотіли використати цю ситуацію на свою користь. Інші ж депутати з різних політичних партій фактично об’єдналися у коаліцію, щоб чинити опір узурпації влади в територіальній громаді.

На 9-ій сесії селищної ради депутати мали розглянути понад 130 питань порядку денного. Але половина депутатського корпусу з партій «Слуга народу», «ОПЗЖ», «Батьківщина» та «Сила і Честь» не з’явилися на чергову сесію, тому через відсутність кворуму сесію не було проведено.

«Згідно законодавства депутат забов’язаний приймати участь в роботі сесії. Інша справа, що на сесії депутати можуть приймати те чи інше рішення – голосувати «за» чи «проти». А вони просто не з’явилися на своє робоче місце!», – заявив депутат Новогуйвинської селищної ради Олег Кислицький.

  Патрульні розшукали жінку з двомісячною дитиною, яка вночі пішла з Житомирського центру соцпсихдопомоги. ФОТО

Раніше ці депутати вимагали «справедливо» перерозподілити посади, а напередодні сесії водили «хороводи» навколо селищної ради – 15 червня гінці від «шефів» курсували у Новогуйвинську наче посланці країн Великої сімки.

«Напередодні ввечері ця група депутатів у повному складі заходила до селищної ради. Вони ходили навколо , спілкувалися між собою, а на сесію прийшли керівники та представники районних та обласних партійних осередків, обласні та районні депутати від цих політичних сил проконтролювати планову неявку. А депутати просто не прийшли виконувати свої функції!», – прокоментувала депутатка Житомирської обласної ради Тетяна Парфентієва.

Вочевидь, деякі депутати не захотіли публічно обговорювати питання порядку денного, вислуховувати пропозиції, рекомендації та ініціативи. Це виглядає як бажання «все порішати» у якомусь тихому й затишному місці за участі партійних «верхів». Без громади, журналістів та юридичних процедур.

Депутати, що прийшли на сесію, припускають, що на деяких неприсутніх депутатів «слуги» могли й тиснути.

«Деякі депутати займають певні посади не тільки в громаді: у декого бізнес, робота в державних установах. На наш погляд запускаються усі механізми тиску, щоб зірвати сесію або перейти в інший табір…», – каже депутат Новогуйвинської селищної ради Антон Михайлов.

  Украине предлагается вариант налоговой реформы, который выгоден крупному бизнесу

Найбільш важливою для «слуг», звичайно, є посада секретаря селищної ради, на якій вони хочуть бачити Сергія Котвицького або Віталія Приведьона. Але цю групу депутатів цікавить навіть не лише посада секретаря, а й посади заступників голови селищної ради та навіть старост. У кулуарах ради вони навіть вимагали, щоб заступники, призначені за часів Сергія Крутія, представили формальні звіти. Й це при тому, що дехто з цих заступників встиг пропрацювати 1 місяць!

Через те, що 16 червня не відбулася чергова сесія, не було розглянуто низку надважливих питань. Одним з них є питання виділення коштів на відшкодування витрат онкохворих на знеболююче. Через відсутність половини депутатського корпусу на своєму робочому місці постраждали онкохворі мешканці Новогуйвинщини та навіть хворі мешканці інших громад.

«Таким чином, мешканці нашої громади позбавлені можливості отримувати превентивне лікування, – каже депутат Новогуйвинської селищної ради Олександр Ловенюк, – Окрім цього, недоотримають лікування мешканці інших громад, а саме Глибочицької, Березівської та Оліївської, тому що наш Центр первинної медико-санітарної допомоги обслуговує мешканців цих громад. Тепер ці люди не зможуть отримувати компенсацію по лікування цукрового діабету та рідкісних орфанних захворювань».

  Ці продукти можуть довести до інфаркту навіть найздоровішу людину

Тобто половина депутатського корпусу Новогуйвинської селищної ради, не з’явившись на черговій сесії, поставила власні політичні амбіції вище за життя та здоров’я людей! Проігнорувати свої обов’язки перед громадою без жодних пояснень – це вершина нахабства та безвідповідальності!

Скандал на Новогуйвинщині: «слугам» політичні амбіції дорожчі за життя людей?