Виявили симптом COVID-19, який мають тільки вакциновані

Виявили симптом COVID-19, який мають тільки вакциновані

Виявили симптом COVID-19, який мають тільки вакциновані

Сьогодні, 12:29

Дослідники назвали ознаку коронавірусу, який часто з’являється в разі зараження після щеплення.

Британські фахівці виявили ознаку зараження коронавірусом, яку виявляють тільки у вакцинованих. Про це повідомила газета Express.

Як відомо, вакцини забезпечують істотний захист від COVID-19: зменшують важкість перебігу хвороби і знижують імовірність передачі вірусу. Але й після вакцинації є ризик заразитися.

За даними масштабного дослідження ZOE COVID Symptom Study, що у вигляді додатка відстежує симптоми коронавірусу, щепленим людям інфекція дає часте чхання.

Саме на цю початкову ознаку хвороби вказали пацієнти, які пройшли вакцинацію, а згодом таки заразилися коронавірусом.

“Якщо ви зробили щеплення та почали багато чхати без причини, треба залишатися вдома і здати тест на COVID-19, особливо якщо ви живете або працюєте з людьми, які схильні до високого ризику зараження”, – вказали експерти.

Відзначається, що у нещеплених людей чхання швидше пов’язане із застудою чи алергією.

“Хоча багато людей, які захворіли на COVID-19, можуть почати чхати, це не стовідсотковий симптом. Це доволі часте явище, особливо в теплу пору року”, – додали автори дослідження.

  Не тільки легені: лікар розповів, що ще вражає коронавірус

Вони також нагадали, що найпоширенішими проявами коронавірусу є висока температура, озноб, постійний кашель, втрата смаку і / або нюху, головний біль, підвищена стомлюваність, біль у горлі, раптова сплутаність свідомості, шкірні висипання, плутане дихання, діарея, нежить.