В Україні “індійський” штам коронавірусу може швидше поширитися та мати тяжчі наслідки, ніж на Заході – НАН

В Україні "індійський" штам коронавірусу може швидше поширитися та мати тяжчі наслідки, ніж на Заході – НАН

В Україні “індійський” штам коронавірусу може швидше поширитися та мати тяжчі наслідки, ніж на Заході – НАН

Сьогодні, 16:26

В Україні через низький рівень вакцинації населення та велику міграцію з РФ штам коронавірусу «Дельта» («індійський») може поширитися більш швидкими темпами та мати більш тяжкі наслідки, ніж у західних країнах.

Про це йдеться в огляді поточної епідемічної ситуації в Україні робочої групи Національної академії наук з математичного моделювання проблем, пов’язаних з епідемією коронавірусу SARS-CoV-2.

Зазначається, що попри позитивну епідемічну динаміку в Україні, занепокоєння викликає швидке поширення штаму «Дельта» в європейських країнах. У країнах, де цей штам уже став домінантним (Велика Британія, Російська Федерація, Португалія), спостерігається швидке погіршення епідемічної динаміки. У решті країн Європи штам «Дельта» швидко витісняє інші.

У НАН очікують, що до кінця літа він домінуватиме на всій території Європи. Країни, в яких «Дельта» вже домінує, відрізняються тим, що останній пік вони пройшли приблизно в січні 2021 року і не мали весняного піку подібно до країн Східної Європи – таких, як Україна, Польща, Румунія, Угорщина. Епідемічна динаміка України зараз найбільш схожа на динаміку Польщі та Румунії, в яких епідемічні показники сягнули мінімумів весни 2020 року.

«За уточненими даними, частка штаму «Дельта» в Росії вже становить близько 72%, хоча вибірка даних суттєво зосереджена у м. Санкт-Петербург. Крім того, з російських новинних агентств відомо, що у Московській області число госпіталізацій вже три тижні зростає на 40% за тиждень, а вільними лишаються менше 11% ліжкового фонду. Для порівняння: тижневі темпи зростання числа госпіталізацій в Україні під час березнево-квітневої хвилі ніколи не перевищували 30%, а в Києві перевищення позначки у 40% спостерігалося лише протягом одного тижня на початковому етапі зростання»
, – йдеться в повідомленні.

  На Житомирщині через мокрий сніг та вітер знеструмлено 36 населених пунктів

У НАН наголошують, що послаблення щодо тих, хто прибуває з тимчасово окупованих територій, які запропоновані урядом України, посилюють ризики швидшого спалаху на сході країни, спричиненому штамом «Дельта».