29 червня 2021 – яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити

29 червня 2021 - яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити

29 червня 2021 – яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити

Сьогодні, 07:32

29 червня – 180-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 185 днів. У XX і XXI століттях цей день відповідає 16 червня Юліанського календаря.

Яке свято 29 червня 2021:

У цей день у світі відзначаються свято обіймів, Міжнародний день бруду, День заснування Нобелівської премії, Міжнародний день промислового дизайну, Міжнародний день тропіків, Всесвітній день склеродермії.

У Гренаді – День рибалки, в США – День фотоапарата, День мигдального батончика, День вафельниці, в Іспанії – винна битва, в Еквадорі – День інженера, в Непалі – свято посадки рису, на Фіджі – День спорту, у Вірменії – День пам’яті зниклих безвісти азатамартіков, на Мальті – свято «Л’імнарья», на Соломонових Островах – День центральної провінції, на Сейшельських Островах – День незалежності.

Пам’ятні дати 29 червня, річниці та події:

У 1174 році Полтаву вперше згадали в Іпатіївському літописі, щоправда, під назвою Лтава. Назва Полтава з’явилася в 1430 році.

  На трасі в Житомирській області вантажівка зіштовхнулась з Renault, постраждала 10-річна дитина. ФОТО

У 1916 році відбувся перший політ літака компанії «Боїнг».

У 1925 році американець Марвін Піпкін запатентував електричну лампочку з матовим покриттям. До речі, першу лампочку винайшов Томас Едісон.

У 1958 році Бразилія вперше стала чемпіоном світу з футболу.

У 1964 році американець Роберт Адлер запатентував пульт дистанційного керування телевізором. Люди отримали можливість перемикати телевізійні канали, не встаючи з дивана. Перший пульт являв собою півкілограмову коробку з єдиним перемикачем, яка приєднувалася до телевізора проводом.

У 1974 році стався рідкісний в історії випадок: британський хіт-парад очолив французький Виконавець – Шарль Азнавур з піснею «She».

У 1995 році в Сеулі впав супермаркет Sampoong, загинули 502 людини.

Яке сьогодні церковне свято:

Православна церква 29 червня вшановує пам’ять святителя Тихона, єпископа Амафунтського. Інші назви свята – «Тихон Тихий»,«Утішитель». Тихону моляться ті, хто потребує заспокоєння, чимось перелякані, схвильовані, хто страждає від зубного болю. І ще – з 29 червня завершуються всі посівні роботи.

Що сьогодні не можна робити:

  Доленосне знайомство – Овнам, сумнівні пропозиції – Близнюкам : гороскоп на 14 липня

Не робіть нічого важливого, перенесіть заручини або весілля. Можливі конфлікти. Також будьте обережнішими – є ймовірність аварій, крадіжок і втрат.

Прикмети на 29 червня:

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

– дрібний дощ – негода триватиме довго;

– папороть згорнув листя з самого ранку – наступний день буде дуже спекотним;

– у кульбаби, польового в’юна або гвоздики закриті квітки – до швидкої негоди.

Іменини 29 червня:

Іменини у Євтропія, Петра, Михайла, Єфрема, Костянтина і Тигрія.