В Україні виготовлятимуть вакцини від COVID-19

В Україні виготовлятимуть вакцини від COVID-19

В Україні виготовлятимуть вакцини від COVID-19

Сьогодні, 16:29

Найшвидшим варіантом локалізації може бути виробництво інактивованої вакцини, такої як CoronaVac або Pfizer.

Україна вже має деякі домовленості про те, щоб налагодити на місцевих потужностях випуск вакцин від COVID, однак питання виробництва може зайняти близько року. Про це заявив головний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв’ю ТСН.

“Є кілька домовленостей про різні типи вакцини, є зацікавленість з боку іноземних партнерів локалізувати виробництво в Україні. Найближчим часом ми отримаємо інформацію вже про фактичну локалізацію”, – зазначив він.

За його словами, найшвидшим варіантом локалізації може бути виробництво інактивованої вакцини, такої як CoronaVac або Comirnaty (Pfizer), оскільки тут технологічний цикл є відносно простим.

“До кінця цього року ми вже матимемо шорт-лист структур або фармкомпаній, які готові локалізувати або навіть завершили процес перебудови своїх технологічних ліній”, – зазначив Кузін.

У той же час, існує проблема з вимогою про прекваліфікацію ВООЗ, що стосується не тільки самої вакцини, але ймайданчика, де вона має проводитися. На сьогодні українські компанії, які ніколи не працювали на експорт, не мають такої прекваліфікації.

  На Житомирщині 15-річний хлопчак обікрав магазин

“Це питання до одного року. Однак зараз ті компанії, які думають або вже перейшли до обговорення або запуску процесу локалізації, працюють разом з ВООЗ, консультуються, щоб цей майданчик був максимально швидко прекваліфіковано”, – додав головний санлікар.