Сезон варення під загрозою: що буде з цінами на цукор?

Сезон варення під загрозою: що буде з цінами на цукор?

Сезон варення під загрозою: що буде з цінами на цукор?

Сьогодні, 16:55

Ціна на “біле золото” досягла майже долара за кілограм, а в деяких магазинах вартість цукру переступає позначку в 30 грн. Аграрії пов’язують це з невдалим врожаєм, який виявився гіршим за останні 4 роки. Вони ж прогнозують зниження вартості продукту вже найближчим часом – аж до 20 гривень за кілограм, повідомляє Сегодня.

“З січня по липень цукор зріс на 25%. Жодної причини по збільшенню собівартості цукру тут немає. Це чистий ринок або спекуляція”, – переконаний економіст Олег Пендзин.

Фермери ж виправдовують стрибок цін на цукор тим, що останній рік через посуху був неврожай. Мовляв, запаси на складах практично виснажені.

“Цукрового буряку було зібрано менше. За останні 4 роки торішня врожайність була найгірша”, – нарікає директор агрофірми Віталій Яківець.

В Асоціації цукровиробників України змову виробників заперечують. На їхню думку, всьому виною – подорожчання сировини і виробництва.

“Те, що у нас зараз пішло збільшення цін на газ, на електроенергію та на інші матеріали, в принципі ціна на цукор економічно обґрунтована”, – пояснює в.о. голови правління НАЦУ “Укрцукор” Назар Михайловін.
Цього року урожай цукрових буряків, за прогнозами фермерів, буде хорошим. Кажуть, ціна на “біле золото” повинна знизитися до 20 гривень за кілограм.

  У Коростені 16-річний хлопець загинув у трансформаторній підстанції

Нагадаємо, у 2020-2021 маркетинговому році Україна виробила лише 1,1 млн тонн “білого золота”. Тоді урожай постраждав від погоди і зменшення площ під посівами цукрового буряка. Більш того, у 2020 році Україна скоротила експорт продукту на 36%.