22 липня 2021 – яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що не можна робити

22 липня 2021 - яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що не можна робити

22 липня 2021 – яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що не можна робити

Сьогодні, 07:37

22 липня – 203-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 162 дні. У XX і XXI століттях цей день відповідає 9 липня Юліанського календаря.

У США – День манго, День освіжаючого напою, День крисолова, День цукерок фадж, в Польщі – День Відродження, в Азербайджані – День національної преси, в Малайзії – День незалежності Саравака.

Пам’ятні дати 22 липня, річниці та події:

У 1894 році о 8 годині ранку в Парижі почалися перші в історії автомобільні гонки. Їх ініціював головний редактор Паризької газети “La Petite Journal” П’єр Жіффар. Учасникам належало пройти на своїх авто маршрут Париж-Руан за 12 годин. 39 автомобілів були оснащені двигунами внутрішнього згоряння, 28 – “паровими”. Ще 25 пристроїв потрапили в номінацію “інші системи”. Після відбіркових “заїздів” до старту допустили 28 автомобілів – 14 з бензиновими і 7 – з паровими двигунами. До фінішу дійшли лише 17 машин. Найбільшу швидкість – понад 22 км/год – розвинув 20-сильний поромобіль Маркіза Альбера Де Діона. Однак перший приз за рішенням журі був розділений між двома бензиновими машинами марок Peugeot і Panhard-Levassor. Їх визнали найнадійнішими в експлуатації.

  МУЗІКА. The Andrews Sisters. Bei Mir Best Du Schoen (RMX)

22 липня 1930 року Колгоспцентр СРСР встановив оцінку і оплату праці в колгоспах не в грошах, а в трудоднях.

У 1946 році в Нью-Йорку завершилася Міжнародна конференція охорони здоров’я, на якій був прийнятий статут Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Він набув чинності 7 квітня 1948 року.

У 1986 році в цей день палата громад британського парламенту проголосувала за скасування тілесних покарань у державних школах.

У 2010 році в Аргентині набув чинності закон про одностатеві шлюби.

Яке сьогодні церковне свято:

Православна церква 22 липня вшановує пам’ять священномучеників Панкратія і Кирила. У народі день назвали Панкратій ягідник або Чорничний день. У цей день активно збирали чорницю. Вважалося, що ягода має чудодійні властивості. Сучасна медицина цей факт підтверджує. Відомо, що чорниця корисна людям з поганим зором, допомагає впоратися з втомою очей, ревматизмом, хворобами шлунково-кишкового тракту.

Що сьогодні не можна робити:

Не можна відмовляти нужденним і просячим. Заборонені сварки в сім’ї з будь-якого приводу. Не рекомендується вирушати в поїздку.

  У Житомирі затримали чоловіка, який в центрі міста вкрав прокатний електросамокат. ФОТО

Прикмети на 22 липня:

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

Багато чорниці вродило – морози взимку почнуться рано і будуть сильними;
Вночі місяць погано видно – чекайте дощів до кінця липня.

Іменини 22 липня:

Іменини у Олександра, Кирила, Феодора, Андрія та Михайла.