Нацбанк збирається видати банку Віктора Ющенка 1,1 млрд. грн. кредиту

Нацбанк збирається видати банку Віктора Ющенка 1,1 млрд. грн. кредиту

Нацбанк збирається видати банку Віктора Ющенка 1,1 млрд. грн. кредиту

Сьогодні, 13:00

13 липня 2021 року дрібний банк «Альпарі», головою наглядової ради якого є Віктор Ющенко, призначив головою правління Ігоря Францкевича. Він – давній друг і соратник Ющенка й ще в 90-х роках допоміг Віктору Андрійовичу розкрасти державний банк «Україна», де Францкевич працював заступником голови правління під керівництвом майбутнього третього президента України.

Ющенко та Франкевич успішно довели банк «Україна» до банкрутства, що коштувало державі сотні мільйонів втрачених (а якщо говорити точно – вкрадених) грошей. Причиною банкрутства стали неповернуті кредити, які Ющенко та Франкевич видавали компаніям, пов’язаним з українськими політиками та впливовими чиновниками, зокрема – з першим президентом Леонідом Кравчуком.

Після краху «України» Франкевич очолював австрійській «Райффайзен банк Аваль», але його звідтіля звільнили за професійну непридатність і погані показники звітності. Потім попсуй-банкір очолив банк «Мрія» Петра Порошенка, але і там довго не затримався – Петро Олексійович продав своє дітище російському державному банку «ВТБ» і росіяни вигнали Францкевича в 2006 р через недовіру та фінансові махінації.

  За добу на Житомирщині від коронавірусу померли ще три людини

У серпні 2006 р французька група Credit Agricole придбала «Індекс Банк» у міністра вугільної промисловості часів Януковича Віктора Тополова та братів Константіновських, відомих у кримінальних колах під прізвиськом «брати Карамазови». Францкевич несподівано очолив «Індекс Банк» (зараз це «Креді Агріколь»), в якому пропрацював головою правління до червня 2008 р. Французи його також звільнили за фінансові афери.

Потім кар’єра банкіра не задалась, він почав займатись інтернет-торгівлею. Але безуспішно. Тому нещодавно звернувся за допомогою до свого колишнього шефа Ющенка, який зараз очолює дрібний «моєчний банчок» «Альпарі».

Віктор Андрійович є головою наглядової ради цієї фінустанови з активами всього 250 млн грн. Це – найдрібніший банк в Україні. У наглядову раду банку також входить Сергій Тєрьохін – соратник і близький друг Ющенка, колишній нардеп та міністр економіки часів прем’єрства Юлії Тимошенко.

І ось 2 липня 2021 року цей найдрібніший український банк ухвалив рішення залучити у Нацбанка кредит рефінансування 1,1 млрд. грн. Що банк здатен передати в заставу НБУ – невідомо, оскільки активів на таку суму в нього немає. Але голова Нацбанку Кирило Шевченко вже погодив цю оборудку – напевно, бекоштовно й без копійки «відкату». Схему по засвоєння 1,1 млрд. грн. рефінансу доручено провести новому голові правління Ігорю Францкевичу.

  За добу на Житомирщині рятувальники гасили займання торфу, сміття та три пожежі в побуті. ФОТО

Банк Ющенка, руки якого нічого не крали, має всього одне відділення й не займається кредитуванням реального бізнесу або доступної іпотеки від Зеленського. На що планують використати шалені держкредити, в «Альпарі» та в НБУ не повідомляють. Хоча на ринку відомо що банк «Альпарі» займається, переважно, валютними спекуляціями та відмиванням коштів.

Нацбанк збирається видати банку Віктора Ющенка 1,1 млрд. грн. кредиту

«Ющенко має добрі зв’язки в США завдяки дружині Катерині, яка працювала в ЦРУ, тому мільярд кредиту НБУ – це такий різновид політичної корупції з боку голови НБУ Шевченко», – вважає один із банкірів. Принаймні, на будівництво лікарні майбутнього для онкохворих дітей, яку обіцяв створити Ющенко, ці гроші точно не підуть. Але, схоже, на добру пенсію собі він продовжує заробляти за сприяння голови НБУ Шевченка.

Автор статті: Олексій Комаха

Джерело статті: naspravdi.today