Переваги лікування алкозалежності в реабілітаційному центрі

Переваги лікування алкозалежності в реабілітаційному центрі

Переваги лікування алкозалежності в реабілітаційному центрі

Сьогодні, 16:12

Алкозалежність — проблема, з якою стикається безліч сімей в Україні. Не існує легкого способу кинути пити, так само як вилікувати залежного, якщо він того не хоче. Сучасні центри працюють зовсім в іншому ключі — ніхто нікого не примушує. Навіть при важкій залежності впоратися, маючи силу волі, цілком можливо. Спеціалісти центру в цьому допоможуть.

Принципи роботи реабілітаційних центрів

Досягнення успіху можливе лише при індивідуальному підході до кожного пацієнта. Алкозалежний — хворий, тому йому потрібна допомога медиків. У спеціалістів, серед котрих також є психологи та реабілітологи, не прийнято дорікати, звинувачувати, вони надають необхідний спектр допомоги. Делікатність — передусім, це допоможе на наступних етапах сформувати довіру до світу.

Конфіденційність також надзвичайно важлива. Такі установи, як «Моноліт» https://narkotiknet.com/uk/likuvannya-alkogolizmu/, забезпечують анонімність. Навіть робота в групі може проводитись на умовах конфіденційності.

Усвідомлене лікування від залежності — це вже половина успіху. Співробітники центру всіма силами намагаються налагодити контакт, що стає запорукою формування мотивації пацієнта. Ще одна важлива особливість — розробка індивідуальної програми, котра зможе дійсно допомогти.

  Житомирський водоканал відзвітував, що рівень кисню у Тетереві перебуває в нормі

Методики лікувальної програми «12 кроків»

Найрозповсюдженіша практика лікування — програма «12 кроків». Вона забезпечує не лише медикаментозне лікування, а в першу чергу — усвідомлення. В процесі відбувається робота з проблемою та соціалізація. Основні принципи даної методики реабілітації:

● переосмислення проблеми, мотивації, лікування залежності;

● відвідування занять в групах, що допоможе поділитися своєю проблемою та послухати інших. Причому вдасться скористатися способами, котрі допомогли іншим, та показали свою ефективність;

● оцінка власного стану, зняття напруги, пошук мотивації для виконання наступних кроків. На цьому етапі вже колишні залежні можуть пропонувати власні ідеї відновлення.

Важливе значення мають анонімні зібрання і самоаналіз. Вони в тому числі допомагають зміцнити психологічне та моральне здоров’я. Цікаво, що люди, котрі успішно пройшли програму реабілітації «12 кроків», стають волонтерами. Вони діляться своїм успішним лікуванням. А це є сильним мотиватором.

Як проходить реабілітація

Комплекс методів, направлених на лікування залежності, виглядає так:

● очищення організму — детоксикація;

● усунення запійного синдрому;

● зменшення тяги до алкоголю;

  Житомирське "гетто" біля стоматологічної полікліники. ФОТО

● формування контакту з куратором, близькими. Це сприяє створенню психологічного комфорту;

● психотерапія. Вона допомагає сформувати мотивацію, котру не зможе знищити ніщо.

В клініках реабілітації проводиться делікатна підготовка до здорового способу життя поза закладом. Це надзвичайно важливо, адже більшість алкоголіків зривається саме тоді, коли повертається додому. Примусові, жорсткі методи, в тому числі ізоляція від усіх, сьогодні не використовуються.