На провалля в центрі Житомира знову хочуть виділити гроші – 260 тис. грн

На провалля в центрі Житомира знову хочуть виділити гроші – 260 тис. грн

Сьогодні, 14:35

Провалля на Великій Бердичівській у Житомирі планують знову реконструювати. У 2018 році на благоустрій території проведення археологічних досліджень житомирські депутати виділення на сесії 187 тис. грн.

Головна архітекторка Житомира Ольга Бронштейн розповіла, які роботи надалі планують виконати та скільки це буде коштувати, – пише Житомир.info.

«На сьогоднішній день потрібно замінити скло, змінити форму, щоб був відкритий і гарний «обзор», підняти це скло, зробити у вигляді піраміди із сучасними конструкціями, доопрацювати систему вентиляції, наповнити саму знахідку цікавим археологічними експонатами. Можна встановити поряд QR-код, за допомогою яких в деталях можна буде прочитати про кожну знахідку. Приблизну вартість ми вже рахували: на проеєктні роботи, скло, монтаж, вентиляцію, зняти скло і передивитися гідроізоляцію – приблизна вартість буде 260 тис грн», — розповіла головна архітекторка Житомира Ольга Бронштейн.

Чекає на реконструкцію і власник музею «Ремісничий двір», який ще кілька років тому обіцяв встановити тут інсталяцію.

  Жан Беленюк завоював перше олімпійське золото для України

«Зараз готуємо цікаві виставки, вони будуть тимчасові, проходитимуть 3-6 місяців, будуть якісь цікаві підсвітки. Експозиції будуть змінюватися, а легенди, мабуть, будуть залишатися ті, які є в нашому місті», — каже власник музею «Ремісничий двір» Федір Євтушенко.

Житомирський краєзнавець і археолог Віктор Потапенко розповідає, що за склом провалля представлена невеличка колекція монет.

«Дана споруда є прямим доказом нашої існуючої Житомирської легенди про підземелля. У 2020 році вона була оброблена і законсервована, ми не допустили її подальшого руйнування. Зараз тут очищена арка від бруду і законсервована, також тут зараз представлені два факели, які працюють на сонячних батареях, невеличка колекція монет, але його зараз тут просто не видно», — розповідає Віктор Потапенко.

Він також планує представити у проваллі історичну колекцію.

«Я хочу тут представити колекцію бойових сокир доби Київської Русі», – каже Віктор Потапенко.

За словами Ольги Бронштейн, реконструкцію провалля розпочнуть після погодження вартості на депутатській комісії.

На провалля в центрі Житомира знову хочуть виділити гроші - 260 тис. грн
На провалля в центрі Житомира знову хочуть виділити гроші - 260 тис. грн