Українцям розповіли, коли скасують масочний режим

Українцям розповіли, коли скасують масочний режим

Українцям розповіли, коли скасують масочний режим

Сьогодні, 13:14

Масковий режим в Україні скасують тільки за однієї умови. Вона полягає в тому, що велика частина населення повинна бути вакцинована.

Про це розповів головний санлікар України Ігор Кузін в інтерв’ю “Українській правді”.

“Ми можемо розглядати (скасування масок, – ред) тільки тоді, коли більша частина населення є провакцинованою і коли є гарантія, що жодна людина, яка знімає маску в публічному місці або місці скупчення людей, не має ризику передати інфекцію”, – сказав Кузін.

Також санлікар зазначив, що зняття масок буде залежати від темпу вакцинації українців.

“Зараз ми використовуємо адаптивний карантин, що працює за фіксованими показниками. У нас є загальна умова: якщо у двох або більше регіонах протягом певного часу перевищено 2 або більше показників, то Україна буде переходити на наступний епідрівень – тобто жовтий, помаранчевий або навіть червоний. Тому все залежить від того, як швидко буде завершено вакцинацію груп ризику і загального населення, і кількість випадків буде реєструватися”, – додав він.

  У Житомирі затримали молодика, який вночі обікрав будинок

На жаль, осінь і зиму люди в Україні проведуть ще в масках.

“І тут є ще один плюс – восени нас не обійдуть гострі респіраторні вірусні інфекції, ми також будемо стикатися з вірусом грипу. Тому маска буде захищати не тільки від ковіду”, – резюмував Кузін.

Для довідки

На 29 липня в Україні повністю вакциновано 1,82 мільйона людей, що становить 4,1% від загального населення.