Не реагуйте занадто болісно: українцям пояснили, чому в нас олія вдвічі дорожча, ніж в Чехії

Не реагуйте занадто болісно: українцям пояснили, чому в нас олія вдвічі дорожча, ніж в Чехії

Не реагуйте занадто болісно: українцям пояснили, чому в нас олія вдвічі дорожча, ніж в Чехії

Сьогодні, 16:32

Той факт, що в Україні рослинна олія продається у два рази дорожча, ніж в закордонних супермаркетах, має логічне пояснення.

Про це заявив аналітик TeleTrade Сергій Родлер, повідомляє “КП Україна”.

За словами експерта, в Україні практично будь-яке зростання цін можна пояснити двома причинами: девальвацією гривні та зростанням цін на зовнішніх ринках.

“Коли вартість тієї чи іншої продукції зростає на зовнішніх ринках, вітчизняним виробникам стає невигідно продавати її за нижчою вартістю внутрішнім споживачам, тому вони постачають її за кордон. А ціни в магазинах всередині країни підтягуються до світових“, – зазначив експерт.

Своєю чергою заступник директора Pro Agro Information Company Марія Колесник вважає, що зростання цін на олію – це не “український тренд”.

“Ціна на олію істотно зросла в усьому світі, просто українські споживачі на це реагують більш болісно. По-перше, Україна є найбільшим виробником, по-друге, купівельна спроможність в країні дуже низька. Все ж європейський споживач відчув це зростання не так сильно”, – зазначила Колесник.

  Держкомісія з ТЕБ та НС вирішила не відкривати дитячі табори до 1 липня

На думку Колесник, має бути логічне пояснення, чому в Україні олія коштує у два рази дорожча, ніж за кордоном.

“Не виключено, що супермаркет, наприклад, купив велику партію ще рік тому за старими цінами й тепер її реалізовує. Українські ж виробники, на відміну від європейських, не працюють “в запас”. У нас працюють за схемою “виробили – реалізували”, тому зростання цін на насіння тут же відбивається на зростанні вартості олії. А ціна насіння дійсно дуже зросла минулої осені та трималася весь рік”, – зазначила Колесник.

Разом з тим, президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко вважає, що якісна українська олія в зарубіжних супермаркетах коштує не дешевше, ніж в Україні.

“Прочитайте уважно етикетку, і ви швидше за все побачите, що соняшникової олії в конкретній пляшці лише 30-40%. Там може бути цілий “букет олій”, включаючи ріпакову, пальмову й т.ін. А у нас – це 100% саме соняшникової олії”, – зазначив експерт.