Як обрати сонцезахисні окуляри?

Як обрати сонцезахисні окуляри?

Як обрати сонцезахисні окуляри?

Сьогодні, 12:46

Обираючи сонцезахисні окуляри для відпочинку на морі, люди часто звертають увагу лише на їх розмір, дизайн та затемнення. Але цього недостатньо для надійного захисту очей від ультрафіолету. Можете сміливо приміряти будь-які форми оправ — це справа смаку. А ми розповімо, якими мають бути правильні сонцезахисні окуляри.

ЗАТЕМНЕННЯ

Що темніші окуляри, то менше світла вони пропускають. Та це не означає, що краще захищають очі. Затемнення впливає лише на ваше колірне сприйняття навколишнього світу. Єдиний нюанс: для очей краще, коли затемнення рівномірне.


МАРКУВАННЯ

Якщо на дужках стоїть маркування UV400, такі окуляри можна сміливо купувати — вони добре захищають очі. Абревіатура UV означає ультрафіолетове випромінювання. Цифра 400 — що лінзи виготовлені так, що не пропускають світло з довжиною хвилі до 400 нанометрів. Якщо ж цифра менша, це означатиме: захист від випромінювання неповний.

ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНА ПОЛЯРИЗАЦІЯ?

Поляризація — це основний захисний шар окулярів від сонця. Буває так, що людину, яка йде по вулиці, раптом засліплює відблиск сонячного променя, що відбивається від вікна будинку або вітрини магазину. Це неприємно, але не більше того. Інша річ, коли водій їде по асфальтованій трасі, мокрій від недавнього дощу, і тут з’являється сонце, що спричиняє сліпучі відблиски. Ось це вже небезпечно! Але відблискування заважає не тільки водіям. Від нього страждають і рибалки, бо сліпуче світло не дозволяє розгледіти поплавок. Люди, які вирушають у гори, на тій висоті, де сніг вже не тане, стикаються з таким саме неприємним ефектом: відблискування стає настільки сильним, що постійно доводиться напружувати очі, щоб розгледіти, що ж відбувається навколо. Поляризація також допоможе позбутися надокучливих відблисків, які відбивають хвилі моря в сонячні дні. Про поляризацію в окулярах свідчить буква Р.

МАТЕРІАЛ ЛІНЗ

Сучасні полімерні лінзи ні в чому не поступаються скляним. При цьому пластик легший, і його складніше розбити. Однак матеріал не так важливий, як захисні шари.

КОЛІР

Найменше спотворюють сприйняття кольорів і напружують очі сірі, коричневі та зелені лінзи. Жовті зручні для водіїв, бо пом’якшують світло фар зустрічних авто. А ось інші яскраві кольори можуть стомлювати очі.

  Житомирщина увійшла в трійку областей - лідерів за захворюванням коронавірусом

Ціна: в магазинах оптики можна придбати сонцезахисні окуляри від 500 грн (з металевою оправою, поляризацією та ступенем захисту UV400). Фірмові коштуватимуть від 1000—1200 грн.