Про чеха Петра Главку Житомир і досі памятає

Про чеха Петра Главку Житомир і досі памятає

Про чеха Петра Главку Житомир і досі памятає

Сьогодні, 09:34

Житомиряни, які тривалий час знали популярного у Житомирі чоловіка із Чехії, мають нагоду ще раз про нього згадати. Адже щороку 4 серпня Пётр Главка (Petr Hlavka) відзначав свій день народження. Біля десяти років жив і працював у Житомирі. Так вийшло, що тривалий час Пётр Главка працював у торговельному представництві Чехії у Росії, а тому непогано вивчив російську мову. А тому до Житомира їхав вже без перекладача.

Про чеха Петра Главку Житомир і досі памятає

Тут, у Житомирі він виконував дуже специфічні функції посередницького спрямування: віднаходив партнерів в Україні, які погоджувались на співпрацю із чеськими фірмами. Але ще більше часу та сил чеський підприємець приділяв чеському бізнесу, який виявляв увагу до України.

У Житомирі не так багато фірм чи підприємств, які мають стосунки із Чехією, однак це аж ніяк не означає, що Пётр Главка мало чи погано працював у цьому напрямку. По суті, щороку до Житомира приїздило по декілька постпредів від чеського бізнесу, але місцева влада (як міська, так і обласного рівня) далеко не завжди вміла дати адекватну відповідь на пропозиції чеських інвесторів.

  У Житомирі затримали двох грабіжників, які виносили стільці з кафе. ФОТО

Сьогодні, коли від часу смерті Пётра Главки минуло вже чотири роки, багато запитань стосовно відмови житомирського керівництва будувати у Житомирі завод із переробки сміття, так і залишаються без відповіді. Адже ще у 2008-му році чехи у супроводі свого житомирського постпреда неодноразово контактували із тодішнею очільницею Житомира Вірою Шелудченко. Точно відомо, що чеська «сторона» пропонувала житомирянам дуже вигідні умови, відмовитись від яких було дуже важко. Але, тим не менше, керівництво міста все ж таки відмовилось. Можна лише здогадуватися – чому? Так само залишилося без відповіді запитання, чому у Новограді – Волинському, також у 2008-2009 роках, відмовились від супервигідного варіанту побудови за чеські гроші сонячної електростанції. Між іншим, першої на Житомирщині. Сьогодні це виглядає, як дикість з нашого, українського «боку». Але , все це було, було! Причому – не так давно, щоби про це повністю забути.

Про чеха Петра Главку Житомир і досі памятає

Петр Главка з донькою

Цікаво, що Пётр Главка нерідко вирушав у подорожі різними регіонами України. Здебільшого, у бізнесових справах, хоча любив подорожувати із суто екскурсійною метою. Колишній головний архітектор міста Житомира Валерій Головатенко, який часто і охоче спілкувався із постпредом від Чехії, згадує про свої подорожі із Главкою до Києва. Столицю України Пётр також любив і навіть непогано орієнтувався у її «урядовому кварталі». Але Житомир він любив по своєму і дуже звик до нашого міста. Він знав у Житомирі справді багато людей, охоче з ними спілкувався. Був прекрасним співрозмовником, як винятково ерудований знавець європейської історії. Як справжній чех, Пётр Главка доволі іронічно ставився до пива, звареного в Україні, але, тим не менше, у пивбарах, як і у кавярнях нашого міста, він встиг побувати. Навіть у «Шульці», який вважався «пивною Меккою» для житомирян.

  КАРИКАТУРА ДНЯ

Петра Главку хочеться згадати не лише теплим словом, бо він був справді живим і дуже яскравим прикладом справжньої людської суті – вмів бути приємним і корисним, вмів радіти і співчувати. І загалом – вмів жити. Мабуть таки, що по-справжньому.

Про чеха Петра Главку Житомир і досі памятає