У Житомирі говорять про радикальний «тріумвірат» Батьківщини, сили та честі

У Житомирі говорять про радикальний «тріумвірат» Батьківщини, сили та честі

У Житомирі говорять про радикальний «тріумвірат» Батьківщини, сили та честі

Сьогодні, 09:12

Такого вже давно не було в українській політиці. Такого, щоб об ‘єднувалися у спільний «трест» чи «картель» одна, дві чи й навіть три партії. А тут, в Україні, раптом і об’єдналися…

Хоча повірити, а тим паче, якось усвідомити чи пояснити, яким чином змогли домовитись між собою лідери партій «Батьківщина», «Сила і Честь» та найголовніший в Україні «радикал» Олег Ляшко, дуже важко. Поки не буде офіційних заяв та коментарів від кожного із лідерів вище зазначених партій, можна висловлювати лише припущення та гіпотези про спільну діяльність Юлії, Ігора та Олега. Бо ж усім відомо, що об ‘єднати «вужа із їжаком» у природі зазвичай неможливо. Хоча тут же згадується теза про те, що у політиці (тим паче – в українській), неможливого не буває. Водночас, навіть мова чи спроба такого об’єднання засвідчує про неординарність, а, якщо точніше – навіть про певну катастрофічність ситуації в Україні.

Ну, про катастрофічність, про кризу і про розмови стосовно тарифного «зашморгу» на шиї українського народу, який прогнозують на осінь, ми поговоримо окремо. Зараз важливо зрозуміти, якими логічними чи, можливо – суто меркантильними аргументами, користувалися «концесіонери», що вирішили об’єднати свої партійні загони у новий полк. Про спільну ідеологію у Смешка, Ляшка та Тимошенко говорити взагалі важко, оскільки,наприклад, ідеологічні вподобання Ляшка публічно озвучувалися лише на рівні висловів про «скотиняку». «Батьківщина» зазвичай позиціювалась в Україні як лівоцентристська партія, але не соціал- демократичного типу. Ну, і, власне, Ігор Смешко за три роки своєї новітньої активізації встиг розповісти і навіть переконати декого із українців у тому, що він зі свою «силою» та «честю» входить до табору консерваторів.

  Рідні та поліція розшукують Марину та Анну Горкуш

Але сьогодні Україна доведена до такого стану, що про ідеологічну «чистоту» нового об’єднання можна буде говорити пізніше. Найпершим чином питання полягає у тому, що Україна вперше за тридцять років опинилася у небувалому ступорі. І тому не є чимось дивним, коли люди, свідомі такого стану речей у державі, намагаються за будь-яких обставин, облишивши у минулому певні розбіжності чи навіть конфлікти, об‘єднати свої зусилля. Тут можливо й потрібно згадати відомий вислів про те, що українські патріоти об’єднуються зазвичай за годину до розстрілу. Цього разу часу поки що трохи більше, але «розстрільний вирок» для України вже однозначно готується, або ж і вже готовий.

Втім, коли мова заходить про об ‘єднання в українській політиці, річ не про ідеології, а куди більшою мірою – про людей. Адже спробуй об’єднати людей, які декілька років підряд «кошмарили» один одного, перебуваючи в одній партії, від якої на Житомирщині залишилися лише згадки про колишню велич. Йдеться, звісно ж, про «Батьківщину», яка упродовж минулих п ‘яти – семи років на Житомирщині відзначилася лише конфліктами, сварками та скандалами.

  У Коростені вантажівка врізалась у фуру, водій загинув

Головний знаменник такої скандальної стабільності – лідер «Батьківщини» на Житомирщині Анжеліка Лабунська. Більше про неї – ні слова, бо й так все й усім відомо.

У Житомирі говорять про радикальний «тріумвірат» Батьківщини, сили та честі

Але ж і у партії Олега Ляшка не все так добре і весело, як було колись. Після років авантюрної діяльності колишнього очільника «радикалів» на Житомирщині Іллі Смичка, ніхто докупи «радикалів» у нашій області так і не зібрав.

Пробували, але із того нічого не вийшло. Хоча, як не дивно і всупереч багатьом прогнозам, «ляшківці» у жовтні 2020-го року таки пробралися до складу Житомирської облради. І сьогодні там доволі непогано почуваються, адже досвід закулісної політики, як то кажуть, на базарі не купиш і за місяць- другий не проп’єш. Так співпало, що якраз цим досвідом найкраще володіють нинішні депутати від «Батьківщини» і Радикальної партії Олега Ляшка.

Щодо «Сили і честі», то й вони також мають на Житомирщині сотню депутатів різних рівнів. У тому числі – у Житомирській обласній та у Житомирській міській радах. Але, знову ж таки, ціла низка знакових партійців потрапили до «Сили та честі» після скандалів та виключень у «Батьківщині». Здавалося, що більше разом таких людей життя не зводить. Але ж, як би ж то не політика!

  За добу рятувальники Житомирщини тричі надавали допомогу у розрізанні дерев, що в впали на проїжджу частину

Відтепер, тріумвірат, до якого на Житомирщині збираються пристати активісти ще однієї чи навіть двох партій, набуває певної значимості. Навіть на рівні тієї ж Житомирської обласної ради об ‘єднання із радикалів, «Батьківщини» та «сильних і чесних» має всі шанси дуже швидко посилити свої сумарні позиції. Особливо, якщо зважити на те, що і депутати від партії «За майбутнє» на чолі із Віктором Развадовським також не проти поповнити найсвіжіше в Україні політичне «схрещення».

До речі, за такої ситуації можливі дуже швидкі зміни аж на «олімпі» Житомирської обласної ради. Йдеться , звісно ж, про заступників нинішнього голови Житомирської обласної ради. Про одного із двох – то точно. А якщо врахувати, що керуватиме на Житомирщині новоутвореним об ‘єднанням радикал Сергій Крамаренко, то перші «ластівки» від діяльності нового «тріумвірату» на Житомирщині люди побачать вже наприкінці нинішнього місяця. Ну, а найближча осінь, яку більшість народу очікує із тривогою, буде точно легендарною. Хоча, головне – аби не із присмаком печалі та смутку.

Сидір КОВПАК