Житомир вкотре «задихається», але ні влада, ні екологи того не бачать

Житомир вкотре «задихається», але  ні влада, ні екологи того не бачать

Житомир вкотре «задихається», але ні влада, ні екологи того не бачать

Сьогодні, 11:09

Житомир знову зазнає наступу стихії. На цей раз – особливої, рукотворної, але яка, тим не менше, завдає проблем дуже багатьом людям. Йдеться про спалювання сухого бадилля на городніх ділянках житомирян, які мешкають у мікрорайонах приватної забудови.

Житомир вкотре «задихається», але  ні влада, ні екологи того не бачать

Насамперед зауважимо, що так званий приватний сектор у Житомирі – це третина території міста. Більша частина цієї території залишилась поза опікою комунальної сфери міста. Адже у районах приватної забудови найбільше питань із прибиранням та збиранням сміття. Так само тут у повному забутті перебувають тротуари вздовж вулиць, які роками ніхто не прибирає і облаштовує. Вже давно відійшли в забуття вуличні колонки, де жителі приватного сектора могли б набрати води хоча б для технічних потреб. Усього цього у приватному «секторі» Житомира вже давно НЕМАЄ.

Але найбільшою бідою для окраїн Житомира є ядучий дим від спалювання сухої трави та бадилля. Якраз зараз, у вересні, настає пік такого спалювання після того, як зібрали картоплю, овочі, а трава обабіч городніх ділянок засихає і плодоносить багатьма бур’янами. Звичка спалювати бур’яни виникла не сьогодні, але сьогодні вона найбільше дошкуляє мешканцям всього міста. Адже дим, який піднімається над городніми ділянками , піднімається вгору і далі потужно окутує мікрорайони багатоповерхової забудови. Наприклад, Польова зазнає димової атаки з двох сторін: із заходу, де пролягає потужний мікрорайон приватної забудови поблизу Ботанічного саду,а ще більше зі сходу – коли вітер приносить димову завісу із Хінчанки та городів вздовж залізничної колії. Вміст канцерогенів у таких димових шлейфах перевершує будь-які допустимі норми.

Житомир вкотре «задихається», але  ні влада, ні екологи того не бачать
  В Україні злетять ціни навіть на дешеві продукти - прогноз

Найгірше у такій ситуації, що міська влада м. Житомира вдає, що нічого страшного не відбувається. Так, люди спалюють залишки рослин на своїх присадибних ділянках, але ж … так було завжди. І ще одна «відмазка» – начебто те явище дуже тимчасове. Мовляв, у вересні люди спалять городнє сміття, а у жовтні підуть дощі і палити більше не будуть. Найцікавіше, що упродовж декількох років у Житомирі естафета від спалювання бадилля на присадибних ділянках приватної забудови переходить до спалювачів опалого листя. Це вже трохи згодом – наприкінці жовтня та у листопаді. Але шкоди від такого задимлення не менше. І знову ж таки – влада мовчить, а органи, які могли б хоча б щось робити з протидії паліям сміття, бездіють. Знову ж таки, у Житомирі таких структур, які могли б значно зменшити об ‘єми спалювання бадилля та листя, достатньо багато. Це і Екологічна інспекція Поліського округу, це і муніципальна інспекція у місті Житомитрі, яка «спеціалізується» на збиранні «податей» із бабусь, що торгують у так званих «невстановлених» місцях. Зрештою, колись на людей, що мали звичку палити смердюче бадилля, мали вплив дільничі інспектори, які вже двадцять років, як у Житомирі щезли зовсім.

  5 корисних продуктів, які варто їсти, коли хочеться солодкого

Тепер ось бюджет міста виділив десятки мільйонів гривень на появу ПОЛІЦЕЙСЬКИХ ОФІЦЕРІВ ГРОМАДИ. Вони начебто вже й діяти почали, але тільки – по звітах і , можливо, у мікрорайонах багатоповерхової забудови.

Приватний сектор залишається поза увагою влади . Щодень і щоночі. Влітку, взимку і особливо – восени. Коли у Житомирі розпочинається згубний для його мешканців сезон паління. Таке собі – марево, що перетворює життя тисяч мешканців Житомира на суцільних жах.

Автор статті: Сидір Ковпак