Адаптивний карантин продовжено до кінця року

Адаптивний карантин продовжено до кінця року

Адаптивний карантин продовжено до кінця року

Сьогодні, 14:06

Уряд прийняв рішення продовжити дію адаптивного карантину в Україні до 31 грудня. Про це в понеділок, 20 вересня, повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

“На засіданні Кабінету Міністрів України від 20 вересня прийнято рішення про продовження адаптивного карантину і режим надзвичайної ситуації до 31 грудня 2021 року”, – йдеться в повідомленні.

Глава МОЗ Віктор Ляшко повідомив, що епідемічна ситуація в країні контролюється.

“Так, ми фіксуємо зростання числа нових випадків COVID, але завдяки вакцинації маємо запас міцності. Медична система готова реагувати на нову хвилю, але кращий спосіб зберегти своє життя і здоров’я – щепитися від коронавірусної інфекції за першої нагоди”, – сказав він.

Також він повідомив, що завтра відбудеться засідання комісії ТЕБ та НС, де буде встановлена ​​”жовта” зона адаптивного карантину.

Це передбачатиме такі обмеження:

буде заборонено проводити масові заходи за участю більше однієї людини на 4 кв. м площі території або наповненістю залів понад дві третини місць;
не більше 4 осіб за столиком у закладі громадського харчування, а відстань між столами – мінімум, 1,5 метра;
кінотеатри та інші заклади культури працюватимуть із заповненістю залів менше двох третин місць або 50% місць;
спортивні зали та фітнес-центри працюватимуть тільки в разі обмеження кількості відвідувачів з розрахунку одна людина на 10 кв. м площі тощо.

  Глобальне потепління вкрало зиму: кліматолог дала пояснення аномальній погоді

У той же час, обмеження жовтого рівня не діють, якщо всі учасники (відвідувачі) і не менше 80% організаторів масових заходів, працівників кафе і ресторанів, кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів і басейнів матимуть хоча б одне щеплення або чинний (72 год.) результат ПЛР або експрес-тестування.