«ОРЕЯ » відзначила ювілей! І Маестро ВАЦЕК – Також!

«ОРЕЯ » відзначила ювілей! І Маестро ВАЦЕК – Також!

«ОРЕЯ » відзначила ювілей! І Маестро ВАЦЕК – Також!

Сьогодні, 13:25

Житомирська академічна хорова капела «Орея» відзначила своє 35-річчя. З приводу такого ювілею у залі Житомирської обласної філармонії 21 і 22 вересня 2021 року було влаштовано два концерти уславленого колективу.

Обидва концерти видалися на славу, а кожен, хто спромігся прийти на побачення із всесвітньо відомим хоровим колективом, отримав масу задоволення.

«ОРЕЯ » відзначила ювілей! І Маестро ВАЦЕК – Також!

До речі, вже у формулюванні «змішана хорова капела» насправді вкладається дуже глибокий зміст. Адже органічно поєднати класичну, народну та сучасну музику у своєму репертуарі може лише «Орея». Адже згуртувати у своєму складі артистів, музикантів та співаків насправді міжнародного рівня в Україні також може лише «Орея». За ті роки, які пройшли від часу створення хорового колективу, артисти та співаки побували у двох десятках країн Європи. «Орею» знають у таких столицях європейського хорового співу, як Толоса, Марібор,Тур, Монтрьо . «Орею» визнають у світі, як один із найкращих колективів, який входить то в «трійку», то в четвірку найкращих хорів планети. Погодьтеся, у будь-якому варіанті це – надвисока оцінка. Досі жоден із мистецьких колективів України на у такому «табелі про ранги» ще не значився.

  “Зі святом Незалежності, рідні”, – Віктор Развадовський

Якщо вдатися до найголовнішого, чи то – до найцікавішого у нашій ситуації питання «У чому ж полягає головний секрет «Ореї»? Чому хоровий колектив упродовж трьох десятиліть поспіль посідає найвищі сходинки за підсумками конкурсів, фестивалів та хорових олімпіад? Чому кожні 5-7 років «Орея» оновлює свої програми, щоразу демонструючи найвищі стандарти виконавської майстерності? Варіантів відповіді на вище означені питання існує декілька, однак «спільним знаменником» успішності «Ореї» в усі часи її виступів є її художній керівник Олександр Вацек. Методика О.О.Вацека з підготовки виконавців найвищого світового рівня вражає фахівців з усього світу, адже за 35 років «школу» «Ореї» пройшли понад півтори сотні виконавців. Від 1986-го року, коли на базі музичного училища було створено унікальний хоровий колектив, пройшло дуже багато часу, але ще більше подій вмістилося у життя лише однієї людини – Олександра Вацека. У нинішньому році Олександр Олександрович ВАЦЕК також відзначив свій життєвий ювілей – йому виповнилося 65 років. Як показують ювілейні концерти «Ореї», які пройшли 21 і 22 вересня 2021-го року, Олександр Вацек знаходиться у розквіті своїх творчих сил. За словами генеральної директорки Житомирської обласної філармонії ім. С.Ріхтера Тетяни Руденької, у складі якої працює нині хорова капела «Орея», «із Олександром Вацеком, як унікально обдарованою людиною, буває нелегко, однак результати його роботи і діяльності, насправді вражають не лише житомирян, але й усіх жителів України».

«ОРЕЯ » відзначила ювілей! І Маестро ВАЦЕК – Також!
  ПОСМІХНІТЬСЯ!

До речі, місяць тому, наприкінці серпня 2021-го, «Орея» відкривала програму музичного фестивалю у Маріуполі. Виявилося, що на сході України «Орея» відома менше, аніж у Болгарії, Словенії,Польщі, Швеції, Іспанії, Франції і особливо – у Німеччині. Ситуація виглядає дивовижно, бо «Орея» вже давно вважається постпредом України у світі, а в Україні, виявилося, всесвітньо відомий колектив знають не скрізь. Втім, враження від виступу житомирського колективу у Маріуполі були вражаючі. Сьогодні, коли Україна опинилася у полоні нової «хвилі» пандемії COVID -19, «Орея» , звісно ж , перебуватиме у стані «творчого пошуку», готуючись до нових виступів, концертів та гастролей.

Нині «Орея» перебуває у розквіті своїх сил та потенціалу. Напрочуд талановитий, випробуваний десятиліттями драматичної долі музичний керівник, хормейстер, диригент і справжній «батько» «Ореї» Олександр Вацек сповнений сил, задумів та наснаги. Він зумів поєднати унікальних виконавців із цілою групою талановитої молоді, яка підносить прапор українського мистецтва і водночас авторитет держави на найвищий рівень світової слави.
Наостанок, мабуть варто зауважити, що 35-річний ювілей найкращого в Україні хорового колективу відзначений в умовах важкої соціально – економчної кризи в Україні.

«ОРЕЯ » відзначила ювілей! І Маестро ВАЦЕК – Також!
  На Житомирщині через нанесення тілесних ушкоджень розшукують 35-річного чоловіка. ФОТО

Складна епідеміологічна обстановки, яка триває вже другий рік, також позначається на атмосфері духовного життя нашого суспільства. Але саме у такі часи нам найбільше й потрібна «Орея», яка своїм унікальним співом здатна перенести величезні глядацькі аудиторії на рівень райської витонченості і потужного душевного піднесення. Яка своєю творчістю завжди і повсякчас утверджує радість життя.