Самоосвіта тепер визнаватиметься державою: подробиці

Самоосвіта тепер визнаватиметься державою: подробиці

Самоосвіта тепер визнаватиметься державою: подробиці

Сьогодні, 11:38

Неформальне та інформальне (самоосвіта) навчання тепер буде визнаватися в нашій країні. Мало того, на його базі будуть присвоювати професійні кваліфікації, без необхідності навчання в установах профтехосвіти.

«Цей документ у комплексі з наявною нормативною базою дозволяє запустити систему незалежної оцінки професійних кваліфікацій та надає старт роботі кваліфікаційних центрів, які надалі присвоюватимуть кваліфікації за результатами проходження теоретичного та практичного оцінювання», – повідомили в агентстві.

Визнання результатів інформального та неформального навчання передбачено законом «Про освіту», але досі не було практичної можливості підтвердити свою кваліфікацію без навчання в навчальному закладі.

У Національному агентстві кваліфікацій зазначають, що кваліфікаційні центри жодним чином не створюють конкуренцію для закладів профтехосвіти.

«Основна цільова аудиторія кваліфікаційних центрів, це особи віком 30+. Це ті люди, які отримали вміння та навички іншої професії, але не готові знову витрачати 2 роки на навчання. Компетентності цих людей необхідно оцінити, і якщо вони відповідають вимогам профстандарту-видати сертифікат про присвоєння кваліфікації, з яким можна офіційно працевлаштуватися», – підкреслив голова агентства Юрій Баланюк.

  Жителька Новограда-Волинського обібрала торговельний заклад в Житомирі, її знайшли за допомогою соцмереж

Раніше ми писали, що Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив про плани уряду збільшити премії для вчителів.

«Премії кращим вчителям року будуть збільшені вдвічі. Уряд прийняв рішення про підвищення грошової винагороди переможцям щорічного конкурс «Учитель року». Тепер за перше місце буде присуджена премія в розмірі 60 тисяч гривень, за друге місце — 54 тисячі гривень, за третє — 48 тисяч гривень. Із запланованим зростанням мінімальної заробітної плати ці суми будуть збільшуватися. Робота вчителів дуже важлива і відповідальна і вона повинна оцінюватися на належному рівні», — повідомив Шмигаль.