Штрафи та в’язниця: на українців чекають покарання за «липові» СОVID-сертифікати

Штрафи та в'язниця: на українців чекають покарання за «липові» СОVID-сертифікати

Штрафи та в’язниця: на українців чекають покарання за «липові» СОVID-сертифікати

Сьогодні, 16:46

За підробку сертифіката про вакцинацію в Україні хочуть жорстко карати. Виробникам підроблених документів може загрожувати штраф в розмірі від 85 000 до 170 000 грн або в’язниця до 3-х років. При цьому до кримінальної відповідальності притягнуть і тих, хто буде використовувати “липові” СОVID-сертифікати.

Відповідний законопроєкт був схвалений Кабінетом міністрів в середу, 22 вересня, про що стало відомо під час онлайн-трансляції урядового засідання в YouTube. Документ розробили в Міністерстві охорони здоров’я на виконання рішення РНБО від 30 липня 2021 року “Про стан національної системи охорони здоров’я і невідкладні заходи щодо забезпечення громадян України медичною допомогою”.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, в Україні почастішали випадки виявлення фальшивих документів, які стосуються вакцинації від СОVID-19. Відсутність відповідальності за такі діяння створює умови для подальшого розвитку ситуації щодо підробки таких документів, що несе пряму загрозу життю і здоров’ю українців.

У зв’язку з цим, законопроєктом пропонується доповнити Кримінальний кодекс новою статтею щодо введення відповідальності за підробку документів про проведення профілактичної вакцинації. Зокрема:

  ​На одному з кар’єрів неподалік Житомира тонув 10-річний хлопчик

– За використання особою “липового” документа про вакцинацію загрожує від 17000 до 34 000 грн штрафу або в’язниця до 2-х років.

– За внесення медпрацівником завідомо неправдивої інформації в електронну систему МОЗ про проведення вакцинації покарають штрафом від 34 000 до 68 000 грн або відправлять до в’язниці на термін від 1 до 3 років.

– За виготовлення та розповсюдження підроблених сертифікатів про вакцинацію можна буде отримати до 3-х років обмеження волі або штраф в розмірі від 85 000 до 170 000 грн.

Як повідомлялось, українці готові платити до 3 000 грн заради того, щоб не робити вакцинацію від коронавирусу, але отримати сертифікат. Кілька тижнів тому в одній з лікарень викрили лікаря, який вводив в реєстр неправдиву інформацію про щеплення.