У Нафтогазу не вистачає грошей закупити газ

У Нафтогазу не вистачає грошей закупити газ

У Нафтогазу не вистачає грошей закупити газ

Сьогодні, 15:28

Нафтогаз зіткнувся з браком коштів на закупівлю газу, пише в п’ятницю, 24 вересня, РБК-Україна.

За даними видання, загальний обсяг надпланових витрат НАК може скласти 123 млрд гривень. У самому Нафтогазі підрахували, що їм доведеться заплатити на 33,7 млрд гривень більше від ренти на газ власного видобутку.

“Адже середня митна ціна газу значно перевищує вартість, за якою НАК реалізовує його для потреб населення і теплокомуненерго. За трирічним договорами з останніми, компанія недоотримає 36,7 млрд гривень”, – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що у компанії немає грошей на закупівлю 3 млрд кубометрів газу в опалювальний сезон. Для цього планують отримати від Оператора ГТС України 44,5 млрд гривень. За даними видання, цю угоду мав днями затвердити Кабмін, але в ній знайшли юридичні помилки і відклали ухвалення рішення.

У той же час, прем’єр-міністр Денис Шмигаль сьогодні у Верховній Раді заявив, що у Нафтогазу достатньо коштів для планової діяльності.

  У Житомирі через брудну воду відтермінували відкриття купального сезону

“З приводу НАК Нафтогаз, планова діяльність триває, коштів Нафтогазу для планової діяльності абсолютно достатньо. Дійсно, досить великі суми були спрямовані для забезпечення закачування газу в сховища, і це природний процес для цього часу”, – сказав він.