Як убезпечити себе, доглядаючи за ковідним хворим

Як убезпечити себе, доглядаючи за ковідним хворим

Як убезпечити себе, доглядаючи за ковідним хворим

Сьогодні, 13:17

Лікуватися вдома доводиться більшості пацієнтів, які захворіли на Covid-19. У МОЗ розповіли про те, як доглядати за хворою людиною і не заразитися.

Якщо є можливість, для неї слід виділити окрему кімнату. Приміщення має бути добре провітрюваним. Також потрібно постійно провітрювати ванну, туалет, кухню. Якщо такої можливості немає, слід тримати дистанцію не менше 1 м від хворого.

Скоріше за все людина з COVID потребуватиме догляду. Якщо у вас велика сім’я, призначте для цього лише одну особу не з категорії ризику розвитку ускладнень. Вона має завжди бути у медичній масці та рукавичках, коли заходить до хворого. Слід використовувати виключно одноразові маски та ретельно мити руки після їх зняття.

Після будь-яких контактів із хворим потрібна гігієна рук. Варто використовувати одноразові паперові рушники або індивідуальні тканинні.

Загалом слід уникати обміну особистими предметами, такими як посуд, рушники, постільна білизна. А також не слід використовувати спільні гаджети.

  Свіжий курс валют: "чорний" ринок, готівковий ринок, міжбанк

Необхідно щодня очищати й дезінфікувати поверхні поруч із хворим звичайним побутовим мийно-дезінфікувальним засобом. Також слід дезінфікувати поверхні ванної та туалету.

Посуд хворого треба мити гарячою водою, а білизну прати при високій температурі.

Тримайте двері зачиненими і не приймайте вдома відвідувачів.