Для деяких українців карантин можуть змінити – санлікар

Для деяких українців карантин можуть змінити – санлікар

Для деяких українців карантин можуть змінити – санлікар

Сьогодні, 15:59

Правила карантину в Україні можуть змінити для тих громадян, у яких є протипоказання до вакцинації. Але зробити це може сам роботодавець.

Про це повідомив головний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв’ю для РБК-Україна.

Глава МОЗ Віктор Ляшко заявив, що поки не варто починати масову кампанію з вакцинації дітей від коронавірусу. Для цього потрібно прищепити мінімум 50 відсотків дорослого населення.

За його словами, в тому випадку, якщо співробітник не може зробити щеплення через наявність протипоказань, то роботодавець повинен запропонувати йому альтернативні варіанти роботи, поки регіон знаходиться у «жовтій» або «червоній» зоні.

Наприклад, пояснив Кузін, якщо спеціаліст державної структури, установи або підприємства не може фізично виходити на роботу при посиленні обмежень, йому можуть запропонувати виконання інших обов’язків.

Тобто співробітник може перейти на дистанційний режим роботи, виконувати якісь інші, допоміжні, підсобні функції.

«Альтернативою для такої особи є також проведення регулярного тестування і деякі роботодавці навіть таке впроваджують. Це по суті буде відповідальність і рішення керівника того бізнесу або структури, де така особа перебуває», – розповів санітарний лікар.

  Житомирян просять зробити запас води