МОЗ озвучило кількість українців з протипоказаннями до COVID-вакцин

МОЗ озвучило кількість українців з протипоказаннями до COVID-вакцин

МОЗ озвучило кількість українців з протипоказаннями до COVID-вакцин

Сьогодні, 15:08

Медичні протипоказання щодо вакцинації проти коронавірусу COVID-19 мають менше 1% громадян України. Про це сказав заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв’ю для РБК-Україна, оприлюдненому в понеділок, 27 вересня.

“В українському законодавстві є тільки один термін – абсолютні медичні протипоказання. Це медичні стани, за яких людина не повинна і не може отримати вакцинацію. Це досить невеликий відсоток – це менше одного відсотка людей”, – заявив Кузін.

Однак, за його словами, досить багато людей вважають, що мають якісь медичні протипоказання. У цьому питанні необхідно отримати консультацію лікаря.

“Наприклад, якщо ми говоримо про серцево-судинні хворобм – це не протипоказання, це, навпаки, показання для проведення вакцинації. Тому що людина, яка має важкі супутні неінфекційні хвороби, потенційно у важчій формі переносить коронавірусну хворобу”, – зазначив Кузін.

Головний держсанлікар зазначив, що з одного боку, перелік абсолютних медичних протипоказань є затвердженим, але він від людини до людини буде відрізнятися, і це буде оцінюватися лікарем.

  За добу у двох районах Житомирщини поліцейські затримали вантажівки з деревиною. ФОТО

“Загальні протипоказання до кожної вакцини вказані в інструкції, ми всюди наголошуємо на цьому і роз’яснюємо особливості кожної вакцини”, – сказав Кузін.