Невакцинованих держслужбовців відсторонюватимуть

Невакцинованих держслужбовців відсторонюватимуть

Невакцинованих держслужбовців відсторонюватимуть

Сьогодні, 16:59

МОЗ пропонує ввести обов’язкову вакцинацію від коронавірусу серед ряду чиновників і педагогів.

МОЗ пропонує відстороняти від роботи чиновників і вчителів за відмову або ухилення від вакцинації від коронавірусу. Про це йдеться в документі, опублікованому для обговорення на сайті Федерації профспілок.

У пояснювальній записці до проекту йдеться, що згідно зі статтею 12 закону України Про захист населення від інфекційних хвороб працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників і поширенню ними інфекційних хвороб, підлягають обов’язковим профілактичним щепленням.

“У разі відмови або ухилення від обов’язкових профілактичних щеплень у порядку, встановленому законом, ці працівники відсторонюються від виконання зазначених видів робіт”, – йдеться в документі.

Також у МОЗ наводять рішення ЄСПЛ, який визнав, що обов’язкова вакцинація є законною і не суперечить Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Також постановою пропонується обов’язкову вакцинацію поширити на:

працівників центральних органів виконавчої влади та їх територіальних підрозділів,
працівників місцевих державних адміністрацій,
працівників закладів професійної (професійно-технічної освіти), професійного, загальної середньої освіти, дошкільної освіти, позашкільних закладів освіти.

  Верховна Рада розгляне відставку глави МОЗ