В Україні злетить в ціні гречка: скільки коштуватиме “золота” крупа

В Україні злетить в ціні гречка: скільки коштуватиме "золота" крупа

В Україні злетить в ціні гречка: скільки коштуватиме “золота” крупа

Сьогодні, 10:34

В Україні може подорожчати всіма улюблена крупа – гречка, яку зараз вже називають “золотою” через її недемократичну ціну. За останні два роки ціна на цей продукт підскочила від 10 до 50 гривень. Погодьтеся, істотний такий стрибок.

Чому подорожчає гречка розповіли в сюжеті ТСН.

Прогнози експертів

Фахівці в галузі економіки озвучують невтішні прогнози – гречка до кінця року додасть третину ціни, тобто від 20 до 30%.

Таке зростання прогнозує виконавчий директор Міжнародної асоціації гречки Сергій Громовий.

“50% відсотків гречки, яку ми споживаємо – російського виробництва. Останні два РОКМ, коли вона зменшила виробництво на нашому ринку, відчувається значний дефіцит. Звідси й зростання цін”, – пояснив Громовий.

Скільки коштуватиме гречка

Економіст Олег Пендзин солідарний з колегою і теж вважає, що крупа підніметься в ціні. Але є і хороші новини – дефіциту гречки в цьому році не буде. Але ціна 50 гривень за кілограм – доступна не кожному.

  Завершено аукціон із продажу будівлі дільничної лікарні в Радомишльському районі

“Сьогодні гречка подорожчала менше, ніж споживчий кошик. Крупа гречана з початку року подорожчала на 16%. Вважайте, максимум вона буде коштувати не більше 50 гривень за кілограм”, – розповів фахівець.

Економісти сходяться в одній думці, що якщо аграрії піднімуть ціну на гречку, люди перейдуть на інші види круп – більш демократичні.