У Житомирі відкрили виставку дитячих картин, написаних на музику українських композиторів

У Житомирі відкрили виставку дитячих картин, написаних на музику українських композиторів

У Житомирі відкрили виставку дитячих картин, написаних на музику українських композиторів

Сьогодні, 17:21

30 вересня у Житомирі відкрили виставку дитячих картин “Музика очима дітей”. На полотнах діти зображали музику українських композиторів.

Про це розповіла керівниця проєкту Алла Юзепольська.

Виставка складається із 45 малюнків, які представили 17 учнів, що навчаються в 4 та 5 класі музичної школи №1.

“Ми представили роботи найстарших дітей – це з 8 до 12 років. Кожна робота присвячена певній музиці. Наші діти не музиканти, але послухавши музику, вони постарались проілюструвати те, що почули”, – сказала Алла Юзепольська.

Єлизавета Лихоїк навчається у шостому класі музичної школи №1. Для проєкту вона намалювала картину на композицію Мирослава Скорика “Мелодія”.

“Я іноді дуже люблю під цю пісню робити уроки. Вона мене заспокоює, саме тому я її і обрала. Я намалювала скрипку, бо основною частиною цієї пісні є скрипка, а вікно і вечір зобразила, тому що уроки я роблю ввечері і в мене такі асоціації”, – говорить учениця.

  МУЗІКА. Ани Лорак и Григорий Лепс - Листья жёлтые

Ольга Кручко зобразила пісню “Ходить сон коло вікон”. Дівчинка каже, що обрала цю мелодію, бо вона нагадує колискову, яку їй співала мама.

“Цій пісні понад 200 років, її співали дуже давно, – каже Ольга Кручко. – Вона народна, і мені вона дуже сподобалася. Я зобразила там дитину в люльці і котика, бо там розповідається, як кіт колихає дитину в люльці. А також орнамент, бо зазвичай в українських хатах були такі орнаменти”.

Вишитий рушник, річки, ліси, лелеки, соняхи – так намалювала пісню Тіни Кароль “Україна – це ти” 9-річна Іванна Матусевич.

“Я намалювала цю картину, бо вона більш за все символізує Україну. Там є орнаменти – ознаки України. Мені сподобалося, бо коли ти малюєш під музику, то ти заспокоюєшся і тобі подобається малювати на цю тему і більш зрозуміло, що малювати”, – сказала Іванна Матусевич.