ВООЗ створила нову групу COVID-експертів

ВООЗ створила нову групу COVID-експертів

ВООЗ створила нову групу COVID-експертів

Сьогодні, 10:09

Дослідження причин появи нових патогенів “необхідно для запобігання майбутніх спалахів”, наголосили у ВООЗ.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) представила список з 26 вчених, які будуть вивчати нові віруси і працювати над запобіганням пандемій у майбутньому. Також вони вивчатимуть коронавірус COVID-19. Про це в середу, 13 жовтня, повідомляє BBC.

Серед інших до групи ввійшли: Маріон Купманс, Теа Фішер, Хунг Нгуен і китайський експерт з ветеринарії Ян Юнгі, які брали участь у спільному розслідуванні в китайському місті Ухань.

“Ми дуже задоволені групою відібраних експертів і сподіваємося на співпрацю з ними, щоб світ став безпечнішим”, – заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Гебрейесус.

Команда розгляне, чи передався вірус від тварин до людей на ринках в Ухані або просочився в результаті нещасного випадку в лабораторії.

ВООЗ заявила, що організована група може бути “нашим останнім шансом” визначити походження SARS-CoV-2.

За словами Гебрейесуса, саме дослідження причин появи нових патогенів “необхідно для запобігання майбутніх спалахів”.

  У Житомирі функціонує єдиний в Україні музей Святослава Ріхтера. ФОТО

Коронавірус COVID-19 вперше був зафіксований у китайському місті Ухань (провінція Хубей) у кінці 2019 року і потім почав поширюватися по всьому світу. Через кілька місяців, 11 березня 2020 року, ВООЗ прийняла рішення, що спалах коронавірусу може бути охарактеризований як пандемія.