На Житомирщині цьогоріч в мамологічне відділення онкодиспансеру звернулося 500 жінок

На Житомирщині цьогоріч в мамологічне відділення онкодиспансеру звернулося 500 жінок

На Житомирщині цьогоріч в мамологічне відділення онкодиспансеру звернулося 500 жінок

Сьогодні, 14:24

Протягом 2021 року у Житомирській області в мамологічне відділення обласного онкодиспансеру звернулося майже пів тисячі жінок – на чверть більше, ніж минулого року.

Про це розповів лікар-мамолог Ігор Белей.

За його словами, через карантин жінки менше зверталися на обстеження, що ускладнює лікування новоутворень в молочних залозах. Майже всі жінки, які лікуються у мамологічному відділенні самостійно виявляють новоутворення в молочних залозах, але для точної діагностики цього замало.

“У 90% діагноз ставить собі сама жінка. Для уточнення діагнозу проходять мамографію, УЗД і біопсію, аби побачити чи клітини доброякісні чи злоякісні”, –
сказав Ігор Белей.

Станом на 15 жовтня у мамологічному відділенні проходять лікування тридцять жінок. Серед них Олена Бережнюк, якій лікарі тиждень тому видалили пухлину.

“У мене була операція, там була маленька пухлинка, – каже Олена. – Зараз вона на дослідженні, чекаємо на його результати. Я періодично роблю обстеження, тому і звернулася. Було невелике новоутворення, ми його дослідили і вирішили поки воно має маленький розмір його видалити”.

  Скільки коштують перуанські манадарини на Житньому ринку у Житомирі? ФОТО

Житомирянку Олену Ковтунюк у 2014 році прооперували у мамологічному відділенні. Відтоді жінка щороку проходить обстеження молочних залоз.

“Я звернулася до свого лікаря, і мені сказали, що виявлена пухлина. Було хірургічне втручання в лівій молочній залозі. До того я не зверталася до мамолога на діагностику. Я тільки останнім часом почала ходити на обстеження. Знову виявили пухлину і проходжу обстеження під наглядом лікарів”, – розповіла Олена Ковтунюк.

Лікаря-мамолог Ігоря Белей говорить, що рак молочної залози найчастіше виявляють у жінок віком старше п’ятдесяти років. Але є випадки, коли злоякісні пухлини виявляють у молодших за сорок років. Хвороба, за словами лікаря, не завжди супроводжується болем.

“Може повністю відбутися розпад молочної залози, але больового синдрому не буде. Жінки, які не народили, незаміжні, які віком до 40 років, після 35, обстежуються раз в два роки – роблять в мамографію і УЗД. А віком після 50 років повинні кожен рік це робити”, – сказав лікар-мамолог Ігор Белей.

  Голова Житомирської ОДА поїхав до Чорнобиля, аби відкрити меморіал ліквідаторам. ФОТО

15 жовтня – Всесвітній день боротьби з раком грудей.